Praleisti ir eiti į turinį

Trumpai apie bičių produktus

15 gruodžio, 2012

Iš avilio, kuriame gyvena bitutės, mes gauname šiuos pagrindinius produktus: medų, žiedadulkes, bičių duoną, bičių pienelį, pikį (propolį), vašką, bičių nuodus ir kt.

MEDUShoneycomb

Medus tai saldus, tąsus skystis, bičių gaminamas iš žieduose esančio nektaro. Medaus skonį suteikia jame esanti gliukozė ir fruktozė. Meduje yra apie 19% vandens, daug angliavandenių, iš kurių daugiausiai – fruktozės ir gliukozės (po 33-40%). Tai pat meduje yra 1,5-5% sacharozės, 5-10% maltozės, mineralinių medziagų (geležies, kalcio, magnio, natrio), bei daug kitų medziagų (vikipedija). Tai maistas ir vaistas. Bičių medus, tai natūralus produktas, kurio negali pakeisti joks kitas natūralus ar zmogaus sukurtas gaminys. Medus yra pirmasis tarp visų vaistų, kuriuos žmogui teikia gamta per žydinčius augalus ir vaistažoles. Meduje yra vitaminai, kurie atstato kraują, nuramina nervus ir dovanoja naują gyvenimą (prof.A.Zlatarav|Bulgaria|1934). Medus vartojamas kaip priemonė žaizdoms ir ivairioms ligoms gydyti. Pagrindinės medaus sąvybės: atstato mineralų, mikroelementų, vitaminų ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų kiekį organizme;  skatina sveikų audinių atsistatymą; palengvina daugelio lėtinių infekcinių ir neinfekcinių ligų gydymą; pagreitina sveikimą po tramų, sunkių ligų;  stimuliuoja augimą;  lėtina senėjimą;  stiprina imunitetą;  šalina ir neutralizuoja nuodingas medžiagas;  pagerina galvos smegenų veiklą;  malšina streso sukeltus sveikatos sutrikimus;  veikia antipsichotiškai.

beepollen2   ŽIEDADULKĖS

Žiedadulkės tai vyriškosios lytinės medingųjų augalų ląstelės, kurias bitės renka, apdoroja ir kaupia maisto atsargoms.  Žiedadulkių sudėtis:

  • baltymai, aminorūgštys, nukleorūgštys ir kt. 30-40%;
  • angliavandeniai – fruktozė, inozitas ir kt. 18%;
  • makro ir mikroelementai: K, Mg, Ca, Cu, Fe, W, Ti, Wn, Cr, Ba, Al, Md, B, Ga, Pl, Ag, Sr, Sn, As, Co, Be, U ir kiti 1-7%;
  • vitaminai: B1, B2, B3, B5, PP, B12, ir kiti;
  • fermentai:invertozė,sacharozė ir kt;
  • fenoliniai junginiai,fitoharmonai ir kitos biologiškai aktyvios medžiagos.

Kuo jos naudingos: žiedadulkės padeda pašalinti iš organizmo cholesterolį, gerina medžiagų apykaitą, padeda užgyti žaizdoms, saugo nuo radiacijos, padeda aterosklerozės atveju, slopina uždegimus, stiprina kapiliarus ir tt.  Žiedadulkės vartojamos po arbatinį šaukstelį prieš valgį, galima maišyti su medumi.

BIČIŲ DUONA  bee-bread

Bičių duona, tai ivairiu metu suneštos žiedadulkės, sumaišytos su bičių seilėmis ir nektaru, uzkonservuotos korio akutėse medumi bei vašku.  Bičių duona tai seniausias iš žmogui žinomų naturalių konservų. Didelis bičių duonos rūgštingumas trukdo vystytis pelėsiams, mikroorganizmams, puvimo bakterijoms. Labai kaloringa – rekomenduojama paros norma 10-15 gr.  Kai pas mane klausia kuo skiriasi žiedadulkės nuo bičių duonos, atsakau tokiu palyginimu: žiedadulkės, tai šviežias produktas (kaip agurkas, kopūstas), o bičių duona –  raugintas (kaip rauginti agurkai ar rauginti kopūstai…)

bee_milk  BIČIŲ PIENELIS

Bičių pienelis, tai bičių darbininkių liaukų sekretas, kuriuo maitinami bičių darbininkių, tranų, bičių motinėlių vikšreliai ir suaugusių bičių motinėlė. Bičių pienelyje yra daug vitaminų: A,C,D ir daug B grupes vitaminų tarp kuriu vit.B5 (pantoteno rūgštis). Bičių pienelyje yra visos svarbiausios amino rūgštys ir dešimt antrinių  aminorūgščių: kalcio, vario, geležies, fosforo, kalio, silikono, sieros. Jame yra ir nukleorugščių.  Bičių pienelis skatina augimo, regeneracijos, ląstelių atstatymo procesus, koreguoja disharmonijos būsenas, didina eritrocitų hemoglobino, kraujo baltymų kiekius ir tt. Bicių pienelis vartojamas daugeliui ligų gydyti.

PIKIS (PROPOLIS) pikis

Pikis, tai bičių surinktos ir apdorotos augalų išskiriamos dervingos medziagos, kurias bitės naudoja avilyje kaip dezinfekcijos ir klijavimo priemones. Tai vienas iš pacių stipriausių naturalių antibiotikų.

biciu vaskas  VAŠKAS

Vaškas, tai pirmasis pasaulyje polimerinis produktas, pagamintas bičių. Vašką gamina bičių darbininkių vaško liaukos, išsidėsčiusios apatinėje pilvelio dalyje. Vaškas nuo seno vartojamas medicinoje ir kosmetikoje dėl unikalių vaško gydomosios sąvybės. Iš vaško liejamos žvakės.

BIČIŲ NUODAI

Bičių nuodai, tai bitės darbininkės sekretas, pagamintas specialioje liaukoje ir sukauptas vadinamame nuodų maišelyje. Bičių nuodai naudojami medicinoje ivairių ligų gydymui.

From → biciu produktai

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: